החזון של פרוליטי

תמונה של עורך דין מסתכל למצלמה
תמונה של עורכת דין באולם בית המשפט מסתכלת למצלמה
תמונת אילוסטרציה של שופט עם עורך דין באולם בית המשפט
תמונה של מרצה עם התלמידים בהפסקה בשיעור
תמונה של שופט מכה בפטיש

החזון שלנו הוא הוא שכל בעל דין יזכה לקבל באולם בית המשפט את הביטוי המיטבי של טיעוניו המשפטיים.

עורכי הדין צברו ידע רב במהלך לימודי המשפטים בנושאים רבים ומגוונים, חלקם סבוכים ומורכבים מאוד מבחינה רגולטורית ומשפטית ולעיתים אף מבחינה ערכית ומצפונית. 

עם סיום שלב החקירות והטיעונים המשפטיים מטעם שני הצדדים במהלך הדיון ובשלב הסיכומים במשפט, על השופטים מוטלת המלאכה לחתור לגלות את האמת המשפטית, וככל שרק ניתן – לעשות צדק.

משימה מורכבת זו תלויה, אפוא, בראש ובראשונה באיכות עבודתם של עורכי הדין המייצגים את הצדדים. איכות הופעתם ומידת מקצועיותם של עורכי הדין במהלך הדיון באולם בית המשפט מורכבת לא רק מהידע המשפטי עמו הם מתייצבים לדיון, אלא גם מהאופן בו הם יחקרו את העדים ויטענו את טיעוניהם המשפטיים.

פרוליטי התאגדה וגייסה לשורותיה שופטים בכירים (בדימ’) בעלי רקורד שיפוטי מרשים, לאחר שנוכחנו שלעורכי הדין, אשר זכו לקבל את הסמכתם, חסר לרוב ארגז כלים רחב ועמוק, אשר בעזרתו הם יוכלו להביא לידי ביטוי את מיומנותם בחקירת העדים והצגת טיעוניהם המשפטיים עבור בעלי הדין אותם הם מייצגים, באופן המיטבי והיעיל ביותר עבורם.

ליטיגטורים מצטיינים אינם נולדים כאלה. הם רכשו במהלך שנים רבות ארגז כלים, שבמסגרתו צברו כלים, אסטרטגיות וטקטיקות, תובנות וכללי אצבע, המשמשים אותם דרך קבע באופן בו הם מופיעים כיום באולם בית המשפט. 

ליטיגטורים יכולים לרכוש ארגז כלים בסיסי זה כבר בראשית דרכם המקצועית, מבלי להמתין לשם כך שנים רבות. עם זאת, בארגז הכלים לכשעצמו אין די.

ליטיגטורים מצטיינים רבים סיפרו לנו, שרק השימוש המושכל בארגז הכלים וההתנסות המעשית ביישומו אפשרו להם להצטיין בעבודתם.

השימוש המושכל הוא הלכה למעשה הבנת מערכת השיקולים ותהליכי קבלת ההחלטות של השופט. ההתנסות המעשית משקפת לליטיגטור כיצד השופט עשוי להגיב לטקטיקות שונות.

רק שימוש מושכל והתנסות מעשית בארגז כלים זה מאפשר לבעלי הדין לקבל מעורכי דינם באולם בית המשפט את הביטוי המיטבי של טיעוניהם המשפטיים.

פרוליטי התאגדה וגייסה לשורותיה שופטים בכירים (בדימ’) לא רק על מנת להעניק לכל ליטיגטור את ארגז הכלים החיוני הזה כבר בראשית דרכו המקצועית, ולא רק על מנת ללמד כיצד לעשות בו שימוש מושכל, אלא בעיקר על מנת להתאמן ולתרגל את השימוש המושכל בו באופן המדמה דיון אמיתי בבית משפט.

ליטיגטור זקוק לסביבה לימודית מעשירה ומקיפה, בה יוכל לנסות בחופשיות את ארגז הכלים ולקבל על כך משוב מהדמות החשובה ביותר באולם בית המשפט הקובעת, הלכה למעשה, את הצלחתו המקצועית, היינו – השופט.

הניסיון מלמד, כי התנסות במסגרת חיובית ותומכת בונה ביטחון עצמי להמשך הדרך המקצועית.

מטרתה של פרוליטי היא להעניק לעורכי הדין את המסגרת הזו בדיוק, בה הם יכולים לתרגל כלים, אסטרטגיות וטקטיקות, תובנות וכללי אצבע חשובים בסביבה לימודית בטוחה ומעשירה.

סביבה זו מורכבת משופטים בעלי ניסיון וותק רב, אשר יעניקו לכל משתתף משוב אישי על אופן הופעתו ויציידו אותו בהנחיות ממוקדות שיכינו אותו לקראת שימוש מושכל בארגז הכלים בדיונים אמיתיים בבית משפט.

כך, נשיג ביחד את החזון, שהוא בוודאי משותף לכולנו, שכל בעל דין יזכה לקבל באולם בית המשפט את הביטוי המיטבי של טיעוניו המשפטיים.

סימול נציג טלפוני

הנציגים שלנו יתקשרו אליכם עם כל הפרטים