קורס לצפייה מיידית 

סודות הליטיגציה למתמחים

להפוך את ההתמחות לקרש קפיצה

קורס בליטיגציה למתמחים

כיצד ליטיגטור מצטיין מכין טיעון משפטי מיטבי מהחומר ה"יבש" בתיק? כיצד ליטיגטור מתכונן לחקירת עד בבית משפט? בואו להאזין ולחוות באופן ישיר משופט מחוזי בכיר וליטיגטור מצטיין בעברו, איך נראה הדיון באולם בית המשפט ב”עולם האמיתי”.

כב’ השופט צבי סגל, סגן נשיא (בדימ’) בית המשפט המחוזי בירושלים, משיב בקורס מצולם על שאלות אלו ועל שאלות רבות נוספות של מתמחים כמוך תוך הצגת מקרים אמיתיים שהתרחשו בין כותלי בית המשפט ובחינתם מנקודת מבטו המנוסה והייחודית.

טעימה קצרה משיעור
על סוגי עדים

מה כולל הקורס

כל מה שמתמחים צריכים לדעת על ליטיגציה.
והרבה מעבר

הקורס מכיל מעל ל 10 שעות של הרצאות והדגמות בנושאים הבאים:

סודות הליטיגציה למתמחים

קורס מצולם לצפייה מיידית
740 תשלום חד פעמי
  • צפייה ללא הגבלה
  • לשימוש אישי בלבד
  • מתנה: צילום בוידאו של עו"ד בזמן דיון בבית המשפט האימוני

ואולי שאלתם את עצמכם...

לעיתים אנחנו דווקא פוגשים אתכם בבית המשפט. מתמחים בפרקליטות מוסמכים להופיע בבית משפט השלום בתיקים מסויימים. 

אך רובכם באמת אינם מופיעים בבית המשפט. לרוב אף אינכם נוכחים כלל באולם ולכן נמנע מכם ואינכם יכולים לראות כיצד החומר בתיק שעליו עבדתם קורם עור וגידים ומגיע לידי ביטוי הלכה למעשה במסגרת הדיון. 

אנחנו סבורים שזה אכן מתסכל, ולכן התייעצנו עם עורכי דין שהשתתפו בקורס האימוני שלנו בליטיגציה ושאלנו אותם מה היה חסר להם בתקופת ההתמחות שהיה יכול להכין אותם טוב יותר ל"חיים האמיתיים" כעורכי דין.

כולם השיבו פה אחד: להבין מוקדם ככל הניתן מה קורה באולם בית המשפט על פני השטח ומתחת לפני השטח. להבין מה הליטיגטורים במשרד עושים עם החומר שהם, כמתמחים, הכינו, ובעצם, להבין טוב יותר מהי ליטיגציה באופן פרקטי.

אז הרמנו את הכפפה וארגנו קורס למתמחים שעושה יותר סדר ומדבר בדיוק על הנושאים הללו מזווית הראייה החשובה ביותר של מי שחורץ את גורל התיק, היינו – זו של השופט.

לא. 

הקורס המצולם בליטיגציה למתמחים אינו עוסק בדין ובפסיקה עצמם, אלא מתמקד בדרכי הטיעון וחקירת העדים בבית המשפט (בחקירה הראשית, הנגדית ובחקירה החוזרת), בסוגי העדים השונים ובכלים הפרקטיים, אשר רלוונטיים לכל סוגי ושטחי ההתמחויות.

כמתמחים, אתם מתבקשים להכין את חומר הראיות בתיק, שישמש את עורך הדין, הליטיגטור, שיופיע באולם בית המשפט.

כאשר תלמדו כיצד חומר הראיות בתיק שאתם מכינים יבוא לידי ביטוי במסגרת הצגת הטיעונים המשפטיים או בעת חקירת העדים בבית המשפט, אתם גם תדעו כיצד נכון להכין אותו טוב יותר.

כאשר תדעו כיצד ההתנהלות במהלך הדיון באולם בית המשפט יכולה לחזק או חלילה להחליש את ה"קייס" שעזרתם לליטיגטור להכין, תוצרי העבודה שלכם בהתמחות יהיו איכותיים וממוקדים הרבה יותר.

הלכה למעשה, אתם תחסכו לליטיגטור חלק מעבודת ההכנה שהוא רגיל לעשות על חומרי התיק שמתמחים מכינים לו. 

מתמחים שסיימו את הקורס המצולם מספרים לנו שלפני הקורס הם הרגישו כמו שחקני כדורסל שרק מכירים את חוקי המשחק (או לפחות כך הם סברו) והיה להם קצת קשה באימונים, אך מעולם לא צפו במשחק כדורסל בטלוויזיה ומעולם הם לא עלו למגרש לשחק בעצמם. 

רוצים לומר, משחק הכדורסל הוא כמו הדיון באולם בית המשפט, ושחקן הכדורסל הוא כמו המתמחה. כשם ששחקן כדורסל עולה למגרש רק לאחר שצפה במשחקי כדורסל וראה כיצד משחק הכדורסל נראה ומתנהל הלכה למעשה, כך גם המתמחים צריכים לדעת כיצד נראה "משחק הכדורסל" שלהם וכיצד הוא מתנהל הלכה למעשה.

הקורס המצולם שלנו מאפשר למתמחים לראות כיצד נראה דיון באולם בית המשפט ב"עולם האמיתי" ומהם החוקים והכללים הבלתי כתובים שמכתיבים הצלחה או כישלון.

היקף השעות וקצב העבודה של מתמחה הוא אכן מאוד עמוס ולכן הקורס בנוי מקטעי וידאו קצרים של 20-30 דקות כל אחד, אשר ניתן לצפות בהם מכל מחשב או טלפון נייד עם חיבור לאינטרנט, בכל זמן שנוח לך.

לא מדובר על הרצאות בשידור ישיר ב- Zoom, וגם לא על הקלטות ארוכות ומייגעות.

אפילו אם תצפו, או רק תאזינו, לקטע וידאו אחד בלבד כל יום, בבוקר בדרך למשרד, או בלילה בדרך חזרה הביתה, אתם תקבלו מידע רב, ממוקד ומתומצת, שתוכלו לתרגם אותו לחיים המקצועיים שלכם, כלומר – לאופן שבו אתם מכינים את חומרי התיק בתקופת ההתמחות.

הכירו את המרצה שלכם

לחצו על תמונת השופט על מנת לקרוא את תמצית קורות החיים. 

כב' השופט צבי סגל

סגן נשיא (בדימ')
בית המשפט המחוזי בירושלים
כב’ השופט סגל כיהן (מגיל 36) במשך כ-8 שנים בבית משפט השלום בבאר שבע, במשך כ-5 שנים בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, ולאחר מכן כיהן במשך כ- 20 שנים בבית המשפט המחוזי בירושלים, מתוכן כיהן כסגן נשיא במשך 8 שנים. 

בתקופה זו עמד במשך כ-15 שנים בראש הרכב הפשעים החמורים והערעורים הפליליים. 

בראשית דרכו המקצועית עבד השופט סגל במשך 7 שנים בפרקליטות מחוז הדרום בתפקיד סגן בכיר לפרקליט המחוז וניהל את המחלקה לפשעים חמורים. 

סודות הליטיגציה למתמחים

קורס מצולם לצפייה מיידית
740 תשלום חד פעמי
  • צפייה ללא הגבלה
  • לשימוש אישי בלבד
  • מתנה: צילום בוידאו של עו"ד בזמן דיון בבית המשפט האימוני